Gdzie na wakacje 2017

Luźne rozmowy, niekoniecznie związane z grą.
Marentis
Junior Member
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje 2017

Postautor: Marentis » 21 listopada 2017, 19:34

A wiecie co mi się marzy? Może dla kogoś będzie to banalne, ale... Tydzień w spa... masaże, różne zabiegi i totalne lenistwo :)
Awatar użytkownika
Roxirwi
Senior Member
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, najczęściej Kraina Smoga Wawelskiego

Postautor: Roxirwi » 19 grudnia 2017, 20:58

O, to ja jadę z Tobą! :D choć pewnie nie wiedziałabym, co i jak tam robić, albo jak się ułożyć, czy jak skorzystać z jakiejś atrakcji xD
A ja nadal podtrzymuję zdanie, że kocham Bałtyk i mam nowy cel - Estonia :D
Obrazek
Hufflepuff to nie dom. Hufflepuff to styl życia.
NAKARMCIE MI CHOMIKA: http://cdn.abowman.com/widgets/hamster/hamster.swf" target="_blank :D
Awatar użytkownika
Mejss
Posting Freak

Postautor: Mejss » 30 grudnia 2017, 22:45

Ja w tym roku celuje w Hrvatskaaa! ❤️
Obrazek
Awatar użytkownika
Lisiak
Posting Freak

Postautor: Lisiak » 28 stycznia 2018, 18:28

Tsa Ty to celujesz w zdobywanie rakiji pewnie :P
Obrazek
HenryCic
Junior Member
Kontakt:

Postautor: HenryCic » 21 marca 2019, 04:25

Nie mam jeszcze żadnych planów, wiem tylko że w tym roku nie lecę nigdzie za granicę i wakacje chcę spędzić w kraju. Taki wypad na mazury z wynajęciem jachtu wydaje się super pomysłem
danse
Junior Member

Postautor: danse » 25 maja 2019, 18:38

Czemu akurat Estonia? Co Cię w niej tak zaciekawiło?
RaulBus
Junior Member
Kontakt:

Postautor: RaulBus » 26 maja 2019, 04:44

no to super nigdy tam nie bylam, wyslij jakies zdjecia jak juz wrocisz

A gdzie jedzie reszta?
wenus
Junior Member
Kontakt:

Postautor: wenus » 29 maja 2019, 10:50

W tym roku strasznie chciałabym wyjechać za granicę nad Morze Śródziemne. Najlepiej tam gdzie jest bardzo ciepło przez cały rok. Nie mówię, że nie ma w Polsce ładnych miejsc, jednak kraje zagraniczne bardziej mnie przyciągają.
Awatar użytkownika
Roxirwi
Senior Member
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, najczęściej Kraina Smoga Wawelskiego

Postautor: Roxirwi » 01 czerwca 2019, 11:31

danse pisze:
25 maja 2019, 18:38
Czemu akurat Estonia? Co Cię w niej tak zaciekawiło?
Wow, jestem w szoku, że kogoś to zainteresowało. Nie były to wakacje, lecz majówka, ale w skrócie coś napiszę :P
Estonia jest super. Można tam znaleźć mnóstwo pięknych miejsc zachwycających krajobrazem i przyrodą. Wodospady, Parki Narodowe... Nie miałam jednak zbyt wiele czasu na to, bo skupiałam się na stolicach. Jest też Morze Bałtyckie, do którego mam ogromny sentyment ;) sama stolica - Tallinn - zachwyca średniowiecznymi zabytkami: fortyfikacje, mury, wąskie uliczki, do tego punkty widokowe, z których widać miasto i morze (właściwie zatokę). Stare Miasto jest wpisane na listę UNESCO, wygląda, jakby czas się tam zatrzymał, nie ma tam tłumów turystów jak np w Krakowie czy Wrocławiu, a do tego wszędzie jest bardzo czysto.

Byłam tam na przełomie kwietnia i maja zeszłego roku i gdy w Polsce temperatury sięgały +28 stopni, tam było jakieś +11 :D czuć ten nieco bardziej surowy klimat (przynajmniej na początku maja), ale za to o godzinie 22:00 słońce dopiero chyliło się ku zachodowi - słońce wstaje wcześnie, zachodzi późno. Pierwszy dzień wiosny jest tam dopiero pierwszego (albo drugiego... wybaczcie, nie pamiętam) maja i akurat na niego trafiłam ;) Estończycy bardzo hucznie świętują, są mega głośne fajerwerki (wszystko się trzęsie i szczerze mówiąc byłam nawet trochę przestraszona xD), a w przeddzień obchodzą święto czarownic ;) także jest bardzo ciekawie.
To jeden z najbardziej rozwiniętych krajów, dostęp do internetu jest u nich jednym z praw człowieka. Ludzie są bardzo mili, życzliwi i chętni do pomocy, można się z nimi spokojnie dogadać po angielsku, ze starszym pokoleniem jednak bardziej po rosyjsku.

Przy okazji tej wycieczki odwiedziłam Helsinki (promy z Tallinna pływają co godzinę/dwie; pamiętajcie jednak aby nie przewozić mięsa z niedźwiedzia bo jest to nielegalne :) ), Rygę (która urzekła mnie spokojem, czystością, przyrodą i ponownie ludźmi, którzy sami chętnie oferują pomoc) i Wilno (gdzie już bardziej słychać u turystów i sprzedawców język polski i nawet można się dogadać "po naszemu", z wiadomych, historycznych powodów. I to nieprawda, że Litwini nie lubią Polaków). Polecam serdecznie te kierunki, bo są wg mnie mało znane, ale bardzo interesujące. Z Warszawy można się tam dostać np. autobusami Ecolines, w których w każde siedzenie wbudowany jest tablet z ogromną liczbą wgranych filmów (ja oglądałam Fantastyczne Zwierzęta) i tysiącami plików muzycznych, także nawet najdłuższa podróż nie będzie nudna ;)
Obrazek
Hufflepuff to nie dom. Hufflepuff to styl życia.
NAKARMCIE MI CHOMIKA: http://cdn.abowman.com/widgets/hamster/hamster.swf" target="_blank :D