MBTI - kim jesteś?! :O

Miejsce na gry i zabawy forumowe.
Nom
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 17:12

Re: MBTI - kim jesteś?! :O

Postautor: Nom » 19 marca 2017, 11:16

TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“WYKONAWCA”
(ESTJ-A)

“Dobry porządek jest fundamentem wszechrzeczy.”
Edmund Burke
ESTJ reprezentują tradycję i porządek, posługują się rozróżnieniem pomiędzy dobrem a złem, tym co jest akceptowalne społeczne w celu jednoczenia rodzin i społecznosci. Propagują takie wartości jak szczerość, poświęcenie i godność, co sprawia, że jednostki o osobowości ESTJ są wysoko cenione za swoje jasno przedtawione porady i liderowanie, chętnie prowadzą innych trudnymi szlakami. Szczycąc sie ze swoich cech łączących ludzi ze sobą jednostki te często przyjmują role organizatorów w swojej społeczności , ciężko pracują aby zebrać wszystkich razem na forum lokalnych wydarzeń lub bronią wartości tradycyjnych, które utrzymują w rodzinach i w społeczeństwie jedność.

WIERNI SWOIM PRZEKONANIOM – WARCI SWOJEJ CENY

W krajach o ustroju demokratycznym jest zpotrzebowanie na taki rodzaj przywództwa, nic więc dziwnego, że stanowiąc 11% populacji, wielu amerykańskich przezydentów wywodzi się z grupy osobowościowej ESTJ. Jednostki te mocno wierzą w zasady prawa i autorytet władzy, na który trzeba sobie zarobić, dlatego za styl swojego przywódstwa obierają rządzenie poprzez własny przykład, wykazując poświecenie i konsekwentną uczciwość, przy całkowiym odrzuceniu lenistwa i oszukiwania, szczególnie w pracy. ESTJ uważają, że ciężka, fizyczna praca jest doskonałym sposobem na kształtowanie charakteru.

ESTJ są świadomi swojego otoczenia, żyją w świecie jasnych, potwierdzonych faktów, ta gwarancja znajomości rzeczy oznacza, że nawet w obliczu przeważających przeciwności, trzymają się swoich zasad i niczym niezmąconej wizji tego co jest i co nie jest możliwe do przyjęcia. Ich opinie nie sprowadzają się do pustych rozmów, gdyż ESTJ bardzo chętnie wkraczają w projekty, które niosą ze sobą największe wyzwania, ulepszając plany działania i segregując szczegóły, co sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane zadania stają się łatwe i przystępne.

Jednakże ESTJ nie działają samotnie, oczekują, że ich rzetelność i etyka pracy będą odwzajemnione, ludzie z tej grupy osobowościowej dotrzymują obietnic, a jeśli ich partnerzy czy podwładni zagrażają im czy to przez lenistwo, brak kompetencji czy co gorsza swoją nieuczciwość, nie wahają sie oni okakazać swojego gniewu. Taki sposób postępowania może im wyrobić opinię osób mało elastycznych, co jest cechą wszystkih Strażników (SJ), lecz nie dlatego, że ESTJ są samowolni i uparci ale dlatego, że wierzą iż ich wiara w wyznawane wartości może pomóc spłeczeństwu.

MIMO WSZYSTKO LEPIEJ PRZYZNAWAĆ SIĘ DO SWOICH BŁĘDÓW.

ESTJ są modelowymi obywatelami: pomagają sąsiadom, przestrzegają prawa, i pragną wszystim zapewnić uczestnictwo w społecznościach i organizacjach, które cenią.
Głównym wyzwaniem dla ESTJ jest uznanie tego, że nie każdy podąża tą samą drogą i przyczynia się do wspólnego dobra w ten sam sposób. Prawdziwy przywódca powinien rozpoznać w jednostce lub w grupie osób ich mocną stronę i nieść im pomoc w udostępnianiu ich indywidualnych pomysłów ogółowi. W ten sposób ESTJ, którzy rzeczywiście znając wszystkie fakty będą zarządzać tak, aby każdy był zadowolony.
Nom
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 17:12

Postautor: Nom » 19 marca 2017, 11:16

Szczerze mówiąc uważam,ze nie da się człowieka sklasyfikować. Bo zachowanie zawsze zależy od szczególności sytuacji
Nom
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 17:12

Postautor: Nom » 19 marca 2017, 11:19

CHociaż muszę przyznać,że z tego jak inni ludzie z mojego otoczenia mnie opisują to w sumie pasuje,szczególnie z tego drugiego linku

ESTJ
Praktyczny, realistyczny, konkretny i zdecydowany. Szybko przechodzi do wprowadzania w życie swoich decyzji. Organizuje projekty i ludzi tak, aby sprawy szły do przodu. Koncentruje się na osiąganiu wyników, ceni skuteczność. Zwraca uwagę na szczegóły postępowania. Posiada jasno określone standardy logiczne, konsekwentnie ich przestrzega i wymaga tego od innych. Energicznie wprowadza swoje plany w życie.

Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

ESTJ w pracy
Mocne strony Obszary do rozwoju
Nastawienie na wynik i działanie
Praktyczność w podchodzeniu do zdań
Szukanie różnorodności ( musi się cały czas coś dziać)
Wysoka skuteczność w realizacji celów biznesowych
Zdolności organizacyjne
Planowanie
Dbałość o procedury, normy i zasady
Samodzielność w podejmowaniu szybkich decyzji
Wysoka odporność psychiczna
Poszukiwanie sprawdzonych rozwiązań
Opieranie się na logicznych argumentach i faktach
rimbra
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2017, 18:49

Postautor: rimbra » 11 maja 2017, 18:53

Moja osobowość to INFP-T. :)
HenryCic
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2019, 23:57
Lokalizacja: Sri Lanka
Kontakt:

Postautor: HenryCic » 17 marca 2019, 16:13

Hehe Monia skad ty to bierzesz

Pochwal sie kim jestes.

Ja jestem skorpion :/ - pracuje nad soba - obiecuje ze sie poprawie


pzd

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości