MBTI - kim jesteś?! :O

Miejsce na gry i zabawy forumowe.
Crox
Member
Posty: 218
Rejestracja: 28 lipca 2012, 22:13
Kontakt:

MBTI - kim jesteś?! :O

Postautor: Crox » 04 marca 2017, 14:49

Rozpoczynam zabawę w identyfikowanie samego siebie. Wiadomo, że test nie mówi nam wszystkiego i nie wszystko się musi zgadzać, ale ukazuje pewne tendencje i to jest ciekawe :P
Test stworzony na podstawie teorii junga i jest jednym z najlepszych w internetach :P
Link do Testu: https://www.16personalities.com/pl/darm ... osobowosci

Mały spis. Może znajdziecie miłość w swoim typie ^^ :D


INFP: Karris, Gohidan, Erudieth
INFJ
ENFJ: Niteł
ENFP
INTJ
ENTJ
ENTP: Angelos
INTP
ESFJ
ESFP
ISFJ
ISFP
ESTJ
ESTP: Pael
ISTJ
ISTPJeśli opisów wam mało, to możecie zajrzeć i tutaj:
[PL] http://potencjalosobowosci.com/mbti/
[PL] http://docplayer.pl/639010-Laboratorium ... -entp.html (jest tam spis treści i inne typy)
[EN] http://www.16personalities.com/personality-types (w języku angielskim jest kilka zakładek więcej)
[EN] http://www.humanmetrics.com/personality/type
[EN] http://www.truity.com/view/types
[EN] http://www.celebritytypes.com/estp.php (po lewej wybieracie sobie wasz MBTI)

Mi wyszedł ESTP "przedsiębiorca"

“Życie jest albo ekscytującą przygodą albo niczym.”
Helen Keller

Jednostki o osobowości typu ESTP zawsze mają duży wpływ na swoje bezpośrednie otoczenie, a najlepszym sposobem wypatrzenia ich na imprezie jest odnalezienie kłębiącego się tłumiku ludzi, który zmienia swoje pozycje wraz z przesuwającymi się od grupy do grupy ESTP. Ich dosadne i szczere poczucie humoru znajduje wyraz w sposobie zabawiania innych i ich śmiechu, ponieważ ESTP uwielbiają być w centrum uwagi. Jeśli ktoś z widowni jest proszony o wejście na scenę jako ochotnik ESTP albo sam się zgłasza, albo oferuje swojego nieśmiałego przyjaciela.

Teorie, abstrakcyjne pojęcia lub przewlekłe dyskusje na tematy dotyczące kwestii globalnych wraz z implikacjami nie utrzymają uwagi osób z grupy ESTP zbyt długo. ESTP starają się aby ich rozmowy były ożywione, aby zawierały sporą dozę inteligencji, lubią rozmawiać o wydarzeniach z ostatniej chwili lub o tym co jeszcze może się wydarzyć, a najbardziej lubią sami być wykonawcami. ESTP skoczą zanim popatrzą, naprawiają swoje błędy w biegu, nie siedzą bezczynnie, obmyślają ewentualności w razie gdyby i uciekają od odpowiedzialności.
Nigdy Nie Pomyl Ruchu z Działaniem

Ludzie o osobowości ESTP prowadzą życie złożone z ryzykownych zachowań. Żyją chwilą obecną i skaczą w nurt działania, to oni są okiem cyklonu. Ludzie ci czerpią radość z sytuacji dramatycznych, są pełni entuzjazmu, a to nie dlatego, że wywołują one emocjonalny dreszczyk, lecz ze względu na to, że działają jak środek pobudzający ich logiczny umysł. Są zmuszani do podejmowania krytycznych decyzji w oparciu o fakty otaczającej ich rzeczywistości w procesie szybkich racjonalnie motywowanych reakcji.

Tego rodzaju styl życia sprawia, że takie wysoce zorganizowane środowiska jak szkoła stanowią dla ESTP wyzwanie. Powodem nie jest oczywiście brak inteligencji lecz poddane rygorowi, podejście do naucznania oficjalnej edukacji, które różni się znacznie od nauki poprzez praktykę, którą ESTP tak sobie cenią. Przyjęcie takiego procesu za konieczną metodę, która doprowadzi do bardziej ekscytujących możliwości wymaga dużej dozy dojrzałości.

Innym wzwaniem jest to, że jednostki z grupy typologicznej ESTP uważają, że bardziej logicznym jest posługiwanie się swoim własnym moralnym rozeznaniem niż czyimś innym. Reguły są przecież stworzone po to by je łamać. Niewielu nauczycieli szkolnych czy dyrektorów przedsiębiorstw podzieli tą opinię, a osoby o osobowości ESTP zarobią sobie złą reputację. Jeśli jednak zminimalizują swoje kłopotliwe zachowanie, jeśli okiełzają swoją energię i nie utracą koncentracji nawet podczas nudnych zajęć, ESTP to siła z którą należy się liczyć.
Większość Ludzi Nie Potrafi Słuchać

Przy największej spostrzegawczości, najmniej stronniczych opiniach na jakikolwiek temat, ESTP posiada unikalną umiejętność zauważania małych zmian. Na podstawie zmienionego wyrazu twarzy, nowego ubioru, lub przełamania nawyku, osoby o tego typu osobowości szybko łapią ukryte myśli i motywy, podczas gdy większość innych wogóle nic nie zauważy. ESTP natychmiast korzystają z tych spostrzeżeń, wskazują na zmianę, zadają pytania, robiąc to najczęściej nietaktownie. ESTP powinni pamiętać, że nikt nie lubi jak ich sekrety i decyzje są upubliczniane.
Czasami natychmiastowe spostrzeżenia i działania są tym co jest w danej chwili potrzebne, jak na przykład ma to miejsce w korporacjach czy przedsiębiorstwach, szczególnie w sytuacjach awaryjnych.

Jeśli ESTP nie będą wystarczająco ostrożni, mogą wpaść w pułapkę posuwając się za daleko, co zostanie odebrane jako znęcanie się nad bardziej wrażliwymi jednostkami, względnie zlekceważą swoje własne zdrowie i bezpieczeństwo. Stanowiąc jedynie cztery procent populacji, jest ich wystarczająca dużo, aby podkręcać współzawodnictwo, lecz nie aż tyle aby tworzyć stałe ryzyko.

ESTP są pełni entuzjazmu i energii, choć te cechy komplikują racjonalny i nieco abstrakcyjny sposób myślenia. Posiadają wrodzone cechy przywódcze, które wspierają swoim inspirującym, przekonywującym, podkolorowanym stylem i w ten sposób prowadzą wszystkich po mniej uczęszczanych szlakach, wnosząc ożywienie i entujazm wszędzie gdzie się pojawią. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla ESTP jest wykorzystanie tych cech w taki sposób, aby przyniosły kontruktywne i satysfakcjonujące efekty.


A tutaj śmieszna infografika :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 marca 2017, 22:19 przez Crox, łącznie zmieniany 4 razy.
no te prometo un amor eterno
pero quiero más...

Szukamy nowych dróg, a wracamy do tego co stare
i prawdziwe. Szukamy daleko,
a czasamii jest na wyciągnięcie ręki
Crox
Member
Posty: 218
Rejestracja: 28 lipca 2012, 22:13
Kontakt:

Postautor: Crox » 04 marca 2017, 15:52

Kopiujcie Swoje!
no te prometo un amor eterno
pero quiero más...

Szukamy nowych dróg, a wracamy do tego co stare
i prawdziwe. Szukamy daleko,
a czasamii jest na wyciągnięcie ręki
Awatar użytkownika
Karris
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 09 maja 2015, 15:49

Postautor: Karris » 04 marca 2017, 16:40

OSOBOWOŚĆ “POŚREDNIK”

(INFP-A / INFP-T)

Ludzie o osobowości INFP są prawdziwymi idealistami, zawsze poszukujący choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach, starają się znaleźć sposób, aby coś naprawić. Choć można ich postrzegać jako osoby trzymające dystans , lub nawet nieśmiałe, jednostki o osobowości INFP mają pasję i ten wewnętrzy ogień, który sprawia, że na prawdę świecą. Stanowią 4% populacji i może dlatego ryzyko bycia niezrozumianym przez większość jest dość wysokie dla tego typu osobowości, kiedy jednak odnajdują ludzi podobnie do siebie myślących to harmonia, którą odczuwają staje się dla nich inspiracją i źródłem radości.

INFP należą do grupy osobowościowej Dyplomatów (NF) i kierują się bardziej swoimi zasadami, niż logiką (jak analitycy), lub entuzjazmem (jak poszukiwacze), czy wreszcie prakrycznością (jak strażnicy). Ich decyzje dotyczące przyszłości będą podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą, INFP kierują się czystością swoich zamierzeń, nie nagrodą lub aurą. Ludzie, których łączy osobowość INFP są dumni z tych cech i mają rację, lecz nie wszyscy ich zrozumieją a motywy które kryją się za za tymi odczuciami wraz z brakiem zrozumienia mogą doprowadzić do odosobnienia.

“Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje, nie każdą siłę starość zniszczy, korzeni w głębi lód nie skuje.”
J. R. R. Tolkien
WIEMY KIM JESTEŚMY, ALE KIM MOŻEMY SIĘ STAĆ NIE WIEMY

W najlepszym wypadku, te cechy pomagają INFP w głębszym komunikowaniu się z innymi, z łatwością przychodzi im posługiwanie się metaforami i przypowieściami, jak też zrozumienie I tworzenie kreatywnych symboli w celu przekazywania woich myśli. Siła z jaką przemawia ten intuicyjny sposób komunikowania się świetnie nadaje się do pracy twórczej, dlatego nie dziwi nas to, że wiele sławnych jednostek o osobowości INFP to poeci, pisarze i aktorzy. INTP przywiązują dużą wagę do zrozumienia samych siebie, swojego miejsca na świecie, a poszukują tego poprzez projekcję siebie w swoją pracę.

INFP mają talent w wyrażaniu samych siebie w ujwnianiu swojego piękna i swoich sekretów poprzez metafory i fikcyjne postaci.
Umiejętność posługiwania się językiem nie kończy się na ich języku ojczystym, jak u większości ludzi o osobowości typu dyplomata, mają zdolności językowe do nauki języków obcych. Ich dar komunikowania się również przekłada się na pragnienie harmonii, co jest powracającym tematem u dyplomatów, pomaga im też w odnajdywaniu swoich przyszłych profesji.

SŁUCHAJ WIELU OSÓB, LECZ ROZMAWIAJ Z NIEWIELOMA

W przeciwieństwie do swoich krewntch Ekstrawertyków, INFP skupiają swoją uwagę na kilku osobach, na jednej jedynej wartościowej sprawie, bo jeśli rozpraszają się na zbyt wiele, tracą energię, są przygnębieni i obciążeni ponad siły przez całe zło tego świata, które usiłują naprawić. Taki widok nie jest miły dla ich znajomych, którzy przyzwyczaili się do ich uśmiechniętej twarzy.

Jeśli nie będą ostrożni INFP pogubią sie w swoich poszukiwaniach dobra, omijjąc codzienne czynności, których wymaga życie. INFP często zatracają się w głębi swoich myśli, bardziej niż innym osobowościom radość sprawia im przemyśliwanie nad domniemanymi i filozoficznymi problemami. Jeśli zostawi się ich samym sobie wycofują sie stając się “pustelnikami” a process przywrócenia ich spowrotem do rzeczywistości może kosztować ich przyjaciół sporo energii.

Na szczęście jak wiosną budzą się do życia kwiatki, tak do INFP powraca kreatywność, uczucia, altruizm i idealizm, wynagradzając ich i najbliższych nie tyle logiką, czy praktycznymi umiejętnościami, co perspektywą, która jet zainspirowana przez współczucie, uprzejmość i piękno, towarzyszące im wszędzie gdziekolwiek się udadzą.
,,- What is a Queen without her King?
- A Queen."
Awatar użytkownika
Angelos
Senior Member
Posty: 377
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 21:01
Kontakt:

Postautor: Angelos » 04 marca 2017, 17:54

TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“DYSKUTANT”
(ENTP-A)

“Idź śladami niebezpiecznego, niezależnego myśliciela. Wystaw swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Szczerze wypowiadaj swoje myśli i mniej obawiaj się etykietki “szaleniec” niż piętna konformizmu. Żadne sprawy, które uważasz za ważne nie powiny być załatwiane za wszelką cenę.”
Thomas J. Watson
Typ osobowości ENTP można nazwać adwokatem diabła, rozwija się w procesie obalania argumentów i przekonań innych ludzi z rozkoszą pozostawiając to pogorzelisko na widoku publicznym. W przeciwieństwie do swojego bardziej zdeterminowanego odpowiednika, którym jest Planujący (J), osoby o cechach ENTP nie stosują tych sposobów, gdyż chcą osiągnąć głębsze cele lub cele strategiczne, z tego prostego powodu, że sprawia im to przyjemność. Nikt bardziej nie lubuje się w sprzeczkach intelektualnych niż osoby z grupy ENTP, ponieważ bez wysiłku mogą dać ujście swojej błyskotliwości, szerokiej bazie zebranej wiedzy i umiejętności łączenia odmiennych idei, aby udowodnić swój punkt widzenia.

W przypadku ENTP można zauważyć przedziwną sprzeczność, są oni bezkompromisowo szczerzy, lecz będą niestrudzenie dowodzić słuszności czegoś w co sami nie wierzą, wchodząc w miejsce kogoś innego, aby udowodnić prawdę widzianą z innej perspektywy.
Wejście w rolę adwokata diabła pomaga ludziom o typie osbowości ENTP, nie tylko uwrażliwia ich na rozumowanie innych ludzi, lecz też daje im lepsze zrozumienie przeciwnej niż ich argumentacji, ponieważ to ENTP angażują się właśnie w uzasadnianie ich słuszności.

Tego rodzaju taktyki nie powinno się błędnie utożsamiać z czymś takim jak wzajemne zrozumienie, wyrozumiali Dyplomaci (NF) poszukują stale wiedzy, jak zresztą wszyscy, których obejmuje typ osobowości ENTP, na przykład Analitycy (NT), a czy jest lepszy sposób jej zdobywania niż poprzez atatkowanie i obronę danego pojęcia, ze wszystkich możliwych kątów widzenia?

TUTAJ NIE MA REGUŁ – STARAMY SIĘ WSPÓLNIE COŚ OSIĄGNĄĆ!

Lubując sie w przyjmowaniu pozycji przegrywającego, ENTP znajduje przyjemność w podważaniu domimującego sposobu myślenia, stawiając się na stanowisku osób niezastapionych w przerabianiu istniejących systemów lub wstrząśnięcia istniejącymi rzeczami i sprytnego ukierunkowania ich na nowo. Jednakże sam mechanism żmudnego zarządzania realizacją swoich sugestii jest dla nich wyczerpujący. Osobowości typu ENTP uwielbiają burzę umysłów i myślenie wielkimi pojęciami jednak unikają za wszelką cenę wykonywania “brudnej roboty”. Typ osobowości ENTP stanowi tylko 3% populacji, co jest idealne, ponieważ pozwala im to tworzyć oryginalne pomysły, po czym całą realizację i zarządzanie pozostawiają bardziej licznej i drobiazgowej grupie osobowości.

Zdolność ENTP do prowadzenia dyskusji jest irytująca – choć doceniana wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, może stać się boleśnie płaska, szczególnie wtedy gdy w trakcie nastąpiło się komuś na przysłowiowy nagniotek, na przykład podważanie racji swojego szefa podczas oficjalnych spotkań, lub czepianie się wszystkiego co ich liczący się dyskutant mówi. Nieugięta szczerość ENTP dodatkowo komplikuje sprawę gdyż ten typ osobowości wali prosto z mostu nie przejmując się tym co inni pomyślą o jego/jej wrażliwości lub empatii. Podobnie myślące jednostki dobrze zgadzają się z ludźmi o typie osbowości ENTP, lecz bardziej wrażliwi ludzie i społeczeństwo ogółem wziąłwszy, są przeciwni konfliktom, wolą uczuciowość, komfort a nawet białe kłamstwa niż nieprzyjemną prawdę czy ostry racjonalizm.

To niszczy osoby o typie ENTP, gdyż poprzez swoje kłótliwe postępowanie palą za sobą mosty, częstokroć nieodwołalnie, naruszając granice innych, kwestionując ich przekonania i metody postępowania zupełnie nie liczą sie z ich uczuciami. Traktują innych tak jak sami byli potraktowani, nie tolerują rozczulania się, nie lubią też owijania w bawełnę, a szczególnie wtedy, gdy ktoś ich prosi o przysługę. Ludzie o osobowości ENTP są szanowani ze względu na swoją wizję, pewność siebie, wiedzę i duże poczucie humoru, często jednak trudno im korzystać z tych cech w budowaniu głębszych przyjaźni i romantycznych relacji.

UTRACONA OKAZJA PONIEWAŻ WYGLĄDA NA CIĘŻKĄ PRACĘ

Osobom z grupy typologicznej ENTP jest trudniej niż innym okiełzać swoje wrodzone umiejętności , takie jak swoją niezależność intelektualną i wizjonerstwo, które są niezwykle wartościowe jeśli osoby te zajmują stanowiska przywódcze, lub przynajmniej jeśli mają poparcie jakiegoś autorytetu, jednak samo dojście do takiego miejsca zajmuje dużo wynikających z tego działań a dla osób z grupy ENTP stanowi to duży wysiłek.

Z chwilą kiedy zabezpieczyli sobie taką pozycję, ENTP muszą pamiętać, że tylko dzięki pomocy innych ich pomysły mogą zaowocować, jeśli natomiast więcej czasu zajmuje im spieranie się niż budowanie jednomyślności może okazać się, że nie posiadają odpowiedniego wsparcia ze strony innych aby odnieść sukces. Osoby o tym typie osbowości, które tak umiejętne odgrywają adwokata diabła przekonują sie nieraz, że najbardziej skomplikowanym i najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem intelektualnym jest zrozumienie bardziej uczuciowej perspektywy i przyjęcie stanowiska biorącego pod uwagę rozwagę i kompromis wraz z logiką i postępem.
Awatar użytkownika
gohidan
Member
Posty: 158
Rejestracja: 02 lutego 2016, 08:58

Postautor: gohidan » 04 marca 2017, 18:28

Jak Karris OSOBOWOŚĆ “POŚREDNIK”

(INFP-A / INFP-T)

Ludzie o osobowości INFP są prawdziwymi idealistami, zawsze poszukujący choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach, starają się znaleźć sposób, aby coś naprawić. Choć można ich postrzegać jako osoby trzymające dystans , lub nawet nieśmiałe, jednostki o osobowości INFP mają pasję i ten wewnętrzy ogień, który sprawia, że na prawdę świecą. Stanowią 4% populacji i może dlatego ryzyko bycia niezrozumianym przez większość jest dość wysokie dla tego typu osobowości, kiedy jednak odnajdują ludzi podobnie do siebie myślących to harmonia, którą odczuwają staje się dla nich inspiracją i źródłem radości.

INFP należą do grupy osobowościowej Dyplomatów (NF) i kierują się bardziej swoimi zasadami, niż logiką (jak analitycy), lub entuzjazmem (jak poszukiwacze), czy wreszcie prakrycznością (jak strażnicy). Ich decyzje dotyczące przyszłości będą podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą, INFP kierują się czystością swoich zamierzeń, nie nagrodą lub aurą. Ludzie, których łączy osobowość INFP są dumni z tych cech i mają rację, lecz nie wszyscy ich zrozumieją a motywy które kryją się za za tymi odczuciami wraz z brakiem zrozumienia mogą doprowadzić do odosobnienia.

“Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje, nie każdą siłę starość zniszczy, korzeni w głębi lód nie skuje.”
J. R. R. Tolkien
WIEMY KIM JESTEŚMY, ALE KIM MOŻEMY SIĘ STAĆ NIE WIEMY

W najlepszym wypadku, te cechy pomagają INFP w głębszym komunikowaniu się z innymi, z łatwością przychodzi im posługiwanie się metaforami i przypowieściami, jak też zrozumienie I tworzenie kreatywnych symboli w celu przekazywania woich myśli. Siła z jaką przemawia ten intuicyjny sposób komunikowania się świetnie nadaje się do pracy twórczej, dlatego nie dziwi nas to, że wiele sławnych jednostek o osobowości INFP to poeci, pisarze i aktorzy. INTP przywiązują dużą wagę do zrozumienia samych siebie, swojego miejsca na świecie, a poszukują tego poprzez projekcję siebie w swoją pracę.

INFP mają talent w wyrażaniu samych siebie w ujwnianiu swojego piękna i swoich sekretów poprzez metafory i fikcyjne postaci.
Umiejętność posługiwania się językiem nie kończy się na ich języku ojczystym, jak u większości ludzi o osobowości typu dyplomata, mają zdolności językowe do nauki języków obcych. Ich dar komunikowania się również przekłada się na pragnienie harmonii, co jest powracającym tematem u dyplomatów, pomaga im też w odnajdywaniu swoich przyszłych profesji.

SŁUCHAJ WIELU OSÓB, LECZ ROZMAWIAJ Z NIEWIELOMA

W przeciwieństwie do swoich krewntch Ekstrawertyków, INFP skupiają swoją uwagę na kilku osobach, na jednej jedynej wartościowej sprawie, bo jeśli rozpraszają się na zbyt wiele, tracą energię, są przygnębieni i obciążeni ponad siły przez całe zło tego świata, które usiłują naprawić. Taki widok nie jest miły dla ich znajomych, którzy przyzwyczaili się do ich uśmiechniętej twarzy.

Jeśli nie będą ostrożni INFP pogubią sie w swoich poszukiwaniach dobra, omijjąc codzienne czynności, których wymaga życie. INFP często zatracają się w głębi swoich myśli, bardziej niż innym osobowościom radość sprawia im przemyśliwanie nad domniemanymi i filozoficznymi problemami. Jeśli zostawi się ich samym sobie wycofują sie stając się “pustelnikami” a process przywrócenia ich spowrotem do rzeczywistości może kosztować ich przyjaciół sporo energii.

Na szczęście jak wiosną budzą się do życia kwiatki, tak do INFP powraca kreatywność, uczucia, altruizm i idealizm, wynagradzając ich i najbliższych nie tyle logiką, czy praktycznymi umiejętnościami, co perspektywą, która jet zainspirowana przez współczucie, uprzejmość i piękno, towarzyszące im wszędzie gdziekolwiek się udadzą.
Awatar użytkownika
Erudieth
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:18

Postautor: Erudieth » 05 marca 2017, 14:37

A ja to takie typowe INFP-T ;p
Jezu, nie mam zamiaru być jednym z tych, którzy siedzą, gadając o tym, co zamierzają zrobić. Po prostu to zrobię.
Crox
Member
Posty: 218
Rejestracja: 28 lipca 2012, 22:13
Kontakt:

Postautor: Crox » 07 marca 2017, 10:15

Śmiało wpisujcie :P nie ma dobrych lub złych typów :P są tylko typki spod ciemnej gwiazdy xD
no te prometo un amor eterno
pero quiero más...

Szukamy nowych dróg, a wracamy do tego co stare
i prawdziwe. Szukamy daleko,
a czasamii jest na wyciągnięcie ręki
Awatar użytkownika
Roxirwi
Senior Member
Posty: 478
Rejestracja: 28 lipca 2011, 13:43
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, najczęściej Kraina Smoga Wawelskiego

Postautor: Roxirwi » 13 marca 2017, 18:26

:shock:
Twoim typem osobowości jest:
“Rzecznik”
(INFJ-t)


Typ osobowości INFJ występuje bardzo rzadko, stanowi niecały procent populacji, a mimo wszystko pozostawia swój znak w świecie. Posiadają wrodzone poczucie idealizmu i moralności Jak Dyplomaci (NF), jednak to co ich wyróżnia jest towarzysząca cecha – Planowanie (J) – INFJ nie są biernymi marzycielami, lecz ludźmi, których stać na powzięcie konkretnych kroków w celu zrealizowania swoich celów i wywarcia dalekosiężnego pozytywnego wpływu.
INFJ za swój życiowy cel uważają niesienie pomocy innym, ale choć jednostki o tej osobowości można spotkać w akcjach ratunkowych i pracy charytatywnej, ich prawdziwą pasją jest dotarcie do sedna sprawy tak, aby ludzi już w ogóle nie trzeba było ratować.

Pomóż Mi - Pomogę Tobie

Osoby z grupy INFJ łączy unikalna kombinacja cech: choć są łagodni, mają jasno określone opinie i będą niestrudzenie walczyć o idee, w które wierzą. Są to ludzie zdecydowani, posiadający silną wolę, lecz rzadko posługujący się tą energią w celu uzyskania osobistych korzyści – INFJ są kreatywni w działaniu, obdarzeni wyobraźnią, pewni siebie i wrażliwi, nie używają jednak tych cech, aby stworzyć jakąś korzyść dla siebie lecz aby utrzymać równowagę. Dla INFJ, takie pojęcia jak egalitaryzm i karma są bardzo atrakcyjne i głęboko wierzą, że nic nie pomoże światu bardziej niż miłość i współczucie, które zmiękczą serca tyranów.

“Każdy człowiek musi podjąć decyzję, czy będzie chodził w świetle twórczego altruizmu, czy w ciemności niszczycielskiego egoizmu.”
Martin Luther King

INFJ z łatwością nawiązują kontakt z innymi posiadają dar posługiwania się ciepłym, uwrażliwionym na innych językiem, są humanitarni, nie bazują na faktach i czystej logice. Ich koledzy i przyjaciele widzą w nich spokojnych ekstrawertyków, jednakże nie powinno się pomijać ich potrzeby odreagowania i zregenerowania swoich sił w samotności. Takie wycofanie ze strony INFJ w niczym nie powinno być dla ich przyjaciół alarmujące. INFJ są bardzo troskliwi w odniesieniu do uczuć innych ludzi, a sami oczekują od nich tego samego, co może oznaczać trochę czasu tylko dla siebie przez kilka dni.

Żyj Tak Aby Przeżyć Kolejny Dzień

Tak naprawdę jednostki o osobowości INFJ powinny pamiętać o swoich potrzebach. Pasja, jaka towarzyszy ich przekonaniom, może ich przenieść ponad moment wytrzymałości, a jeśli ich gorliwość wymknie się spod kontroli dochodzą do całkowitego wyczerpania, zaczynają mieć problemy ze zdrowiem i stres. Taki stan może się zdarzyć gdy INFJ znajdą się w sytuacji konfliktowej i gdy są krytykowani – ich wrażliwość sprawia, że zrobią wszystko aby uniknąć ataków skierowanych jak sądzą przeciwko nim, kiedy jednak okoliczności są nieuniknione, będą walczyć w irracjonalny sposób, który w niczym nie pomaga.

Dla INFJ świat jest miejscem, gdzie dzieje się niesprawiedliwość ale tak być nie musi. Nie ma lepszej osobowości do utworzenia ruchu na rzecz naprawy zła, bez względu na to czy będą to sprawy małe czy wielkie. Ludzie ci muszą jednak pamiętać, że podczas, gdy są zajęci naprawą świata, nie powinni zaniedbywać swoich potrzeb.

:o jestem w szoku, że to się wszystko zgadza xD
Obrazek
Hufflepuff to nie dom. Hufflepuff to styl życia.
NAKARMCIE MI CHOMIKA: http://cdn.abowman.com/widgets/hamster/hamster.swf" target="_blank :D
Clou
Member
Posty: 160
Rejestracja: 11 września 2015, 19:55

Postautor: Clou » 13 marca 2017, 18:39

Miałam to samo, więc nie przeklejam :p
Awatar użytkownika
Najk
Administrator
Posty: 345
Rejestracja: 01 lutego 2012, 14:42
Kontakt:

Postautor: Najk » 15 marca 2017, 07:35

Coś w tym jest. ;)

“ARCHITEKT”
(INTJ-T)

Na szczycie można czuć się bardzo samotnie, a osoby o najrzadziej występującym typie osobowości INTJ, będąc najbardziej obdarowanymi pod względem umiejętności strategicznych odczuwają to bardzo dotkliwie. Stanowią zaledwie 2% populacji, a kobiety w tym typie osobowości zdarzają się jeszcze rzadziej, stanowiąc jedyne 0,8%, często muszą stawiać czoła wyzwaniu jakim jest brak zrozumienia u innych, gdyż niełatwo znaleźć kogoś o podobnym sposobie myślenia, o wnikliwym intelekcie i zdolności przewidywania niczym w grze w szachy. Ludzie o typie osobowości INTJ są obdarowani wyobraźnią, są zdecydowani, ambitni choć preferują prywatność, są niesłychanie ciekawi, a jednak nie trwonią swojej energii.

NIC NIE POWSTRZYMA WŁAŚCIWEJ POSTAWY PRZED OSIĄGNIĘCIEM CELU

Już od najmłodszych lat INTJ wykazują się wielkim pragnieniem wiedzy, a jako dzieci przezywani bywają nieraz “mol książkowy”. Choć w zasadzie takie przezwisko ma na celu wyśmianie ich, to jednak oni sami utożsamiają się z nim a nawet są z niego dumni, ponieważ wielką radość sprawia im nauka. INTJ chętnie dzielą się swoją wiedzą, pewni swojego znawstwa danego przedmiotu, a dzięki takim cechom jak Intuicja (N) i Planowanie (J) wolą zaprojektować i wykonać jakieś wspaniałe przedsięwzięcie, które mieści się w ich polu zainteresowań, niż dzielić się opiniami idącymi w “nieciekawych” kierunkach jak plotki.

“Nie masz prawa do wyrażnia swoich własych opinii. Jesteś uprawniony do wyrażania opinii popartych wiedzą. Nikt nie jest uprawniony do ignoranctwa.”
Harlan Ellison
Paradoksem dla większości obserwatorów jest to, że INTJ żyją w oparciu o rażące sprzeczności, które mimo wszystko stanowią logiczną całość – przynajmniej z czysto racjonalnej perspektywy. Na przykład INTJ są równocześnie najbardziej idealistycznie usposobionymi jednostkami i najbardziej zgorzkniałymi cynikami, co z pozoru stanowi konflikt, którego nie można pogodzić ze sobą. Dzieje się tak dlatego, że ludzie o osobowości INTJ głęboko wierzą w to, że wszystko można osiągnąć za pomocą wysiłku, inteligencji i rozwadze, a jednak uważają, że ludzie są zbyt leniwi, krótkowzroczni i skoncentrowani na sobie samych, aby te fantastyczne wyniki można było osiągnąć. A mimo wszystko to cyniczne spojrzenie na rzeczywistość nie powstrzyma zaangażowanych INTJ od osiągania istotnych rezultatów, w które wierzą.

JEŚLI CHODZI O ZASADY BĄDŹ JAK SKAŁA

INTJ emanują pewnością siebie i pewną aurą tajemniczości oraz swoich wnikliwych obserwacji, oryginalnych pomysłów i budzącą szacunek logiką, które to cechy pozwalają im przeprowadzać zmiany za pomocą siły swojej woli i silnej osobowości. Czasami może się wydawać, że jednostki INTJ chcą jedynie rozbierać na części i odbudowywać każde pojęcie i system, z którymi się stykają, wkładając w to swoje poczucie perfekcjonizmu, a nawet moralność. Każdy kto nie posiada umiejętności, aby dotrzymać w tym procesie INTJ kroku lub co gorsza nie widzi w tym wszystkim sensu, utraci najprawdopodobniej natychmiast i na stałe ich szacunek.

Reguły, ograniczenia i tradycje są przeciwieństwem tego co przedstawia sobą osobowość INTJ, wszystko powinno być otwarte na pytania i ponowną ocenę, a jeśli uda im się znaleźć sposób, wówczas jednostki o osobowości INTJ jednomyślnie wcielają w życie swoje nadrzędne technicznie, czasem grubińskie i prawie zawsze niekonwencjonalne metody i pomysły.
Ne powinniśmy tego mylić z impulsywnością – INTJ będą usilnie starać się, aby nie utracić racjonalnego spojrzenie bez względu na to jak atrakcyjny może być cel, stąd każde pojęcie, czy to wygenerowane wewnętrznie czy przyjęte ze świata zewnęrznego musi przejść bezwzględną i wszechobecną analizę, przefiltrowaną przez “Czy to zadziała?”. Ten mechanizm stosuje się do wszystkich ludzi i do wszystkiego, stanowi on też powód kłopotów, w które wpadają nieraz osoby z grupy INTJ.

MOŻNA WIĘCEJ DOSTRZEC PODRÓŻUJĄC SAMOTNIE

Jednostki o osobowości INTJ są błyskotliwe i pewne swojej wiedzy, na zrozumenie której poświecili czas, ale niestety kontakty towarzyskie nie należą do tego zakresu poznania. Białe kłamstwa i powierzchowne rozmowy są już wystarczająco trudne dla tych, którzy hołdują prawdzie i głębii, jednakże dla INTJ konwencje społeczne są po prostu zupełnym głupstwem. Na ironię, najlepiej dla nich jest pozostawać tam gdzie czują ssię wygodnie, poza światłem reflektorów, tam, gdzie dominuje ich naturalna pewność siebie, gdzie INTJ są otoczeni tym co znajome, sami stanowiąc coś w rodzaju latarni morskiej, która przyciąga innych ludzi o podobnych temperamentach i zainteresowaniach. W romantyczny, czy w inny sposób.

Ludzie o osobowości INTJ poruszają się przez życie tak jakby było ono jedną wielką planszą szachową, na której figury przemieszczają się z rozwagą i inteligencją, zawsze oceniają nowe taktyki, strategie, oraz plany w razie nieprzewidzianych okoliczności stale przechytrzając swoich rówieśników, aby utrzymać kontrolę nad sytuacją, poszerzając równocześnie swoją wolność poruszania się. To nie oznacza, że INTJ nie mają skrupułów, lecz dla wielu osób kierujących się Zasadami (F), INTJ niechęć do odgrywania ról i emocje mogą robić takie wrażenie co z kolei wyjaśnia dlaczego wiele fikcyjnych postaci tzw. “Czarnych chrakterów” (lub niezrozumianych bohaterów) są ukszałtowani na wzór tego rodzaju osobowości.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości