MBTI - kim jesteś?! :O

Miejsce na gry i zabawy forumowe.
Nom
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 17:12

Re: MBTI - kim jesteś?! :O

Postautor: Nom » 19 marca 2017, 11:16

TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“WYKONAWCA”
(ESTJ-A)

“Dobry porządek jest fundamentem wszechrzeczy.”
Edmund Burke
ESTJ reprezentują tradycję i porządek, posługują się rozróżnieniem pomiędzy dobrem a złem, tym co jest akceptowalne społeczne w celu jednoczenia rodzin i społecznosci. Propagują takie wartości jak szczerość, poświęcenie i godność, co sprawia, że jednostki o osobowości ESTJ są wysoko cenione za swoje jasno przedtawione porady i liderowanie, chętnie prowadzą innych trudnymi szlakami. Szczycąc sie ze swoich cech łączących ludzi ze sobą jednostki te często przyjmują role organizatorów w swojej społeczności , ciężko pracują aby zebrać wszystkich razem na forum lokalnych wydarzeń lub bronią wartości tradycyjnych, które utrzymują w rodzinach i w społeczeństwie jedność.

WIERNI SWOIM PRZEKONANIOM – WARCI SWOJEJ CENY

W krajach o ustroju demokratycznym jest zpotrzebowanie na taki rodzaj przywództwa, nic więc dziwnego, że stanowiąc 11% populacji, wielu amerykańskich przezydentów wywodzi się z grupy osobowościowej ESTJ. Jednostki te mocno wierzą w zasady prawa i autorytet władzy, na który trzeba sobie zarobić, dlatego za styl swojego przywódstwa obierają rządzenie poprzez własny przykład, wykazując poświecenie i konsekwentną uczciwość, przy całkowiym odrzuceniu lenistwa i oszukiwania, szczególnie w pracy. ESTJ uważają, że ciężka, fizyczna praca jest doskonałym sposobem na kształtowanie charakteru.

ESTJ są świadomi swojego otoczenia, żyją w świecie jasnych, potwierdzonych faktów, ta gwarancja znajomości rzeczy oznacza, że nawet w obliczu przeważających przeciwności, trzymają się swoich zasad i niczym niezmąconej wizji tego co jest i co nie jest możliwe do przyjęcia. Ich opinie nie sprowadzają się do pustych rozmów, gdyż ESTJ bardzo chętnie wkraczają w projekty, które niosą ze sobą największe wyzwania, ulepszając plany działania i segregując szczegóły, co sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane zadania stają się łatwe i przystępne.

Jednakże ESTJ nie działają samotnie, oczekują, że ich rzetelność i etyka pracy będą odwzajemnione, ludzie z tej grupy osobowościowej dotrzymują obietnic, a jeśli ich partnerzy czy podwładni zagrażają im czy to przez lenistwo, brak kompetencji czy co gorsza swoją nieuczciwość, nie wahają sie oni okakazać swojego gniewu. Taki sposób postępowania może im wyrobić opinię osób mało elastycznych, co jest cechą wszystkih Strażników (SJ), lecz nie dlatego, że ESTJ są samowolni i uparci ale dlatego, że wierzą iż ich wiara w wyznawane wartości może pomóc spłeczeństwu.

MIMO WSZYSTKO LEPIEJ PRZYZNAWAĆ SIĘ DO SWOICH BŁĘDÓW.

ESTJ są modelowymi obywatelami: pomagają sąsiadom, przestrzegają prawa, i pragną wszystim zapewnić uczestnictwo w społecznościach i organizacjach, które cenią.
Głównym wyzwaniem dla ESTJ jest uznanie tego, że nie każdy podąża tą samą drogą i przyczynia się do wspólnego dobra w ten sam sposób. Prawdziwy przywódca powinien rozpoznać w jednostce lub w grupie osób ich mocną stronę i nieść im pomoc w udostępnianiu ich indywidualnych pomysłów ogółowi. W ten sposób ESTJ, którzy rzeczywiście znając wszystkie fakty będą zarządzać tak, aby każdy był zadowolony.
Nom
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 17:12

Postautor: Nom » 19 marca 2017, 11:16

Szczerze mówiąc uważam,ze nie da się człowieka sklasyfikować. Bo zachowanie zawsze zależy od szczególności sytuacji
Nom
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 17:12

Postautor: Nom » 19 marca 2017, 11:19

CHociaż muszę przyznać,że z tego jak inni ludzie z mojego otoczenia mnie opisują to w sumie pasuje,szczególnie z tego drugiego linku

ESTJ
Praktyczny, realistyczny, konkretny i zdecydowany. Szybko przechodzi do wprowadzania w życie swoich decyzji. Organizuje projekty i ludzi tak, aby sprawy szły do przodu. Koncentruje się na osiąganiu wyników, ceni skuteczność. Zwraca uwagę na szczegóły postępowania. Posiada jasno określone standardy logiczne, konsekwentnie ich przestrzega i wymaga tego od innych. Energicznie wprowadza swoje plany w życie.

Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

ESTJ w pracy
Mocne strony Obszary do rozwoju
Nastawienie na wynik i działanie
Praktyczność w podchodzeniu do zdań
Szukanie różnorodności ( musi się cały czas coś dziać)
Wysoka skuteczność w realizacji celów biznesowych
Zdolności organizacyjne
Planowanie
Dbałość o procedury, normy i zasady
Samodzielność w podejmowaniu szybkich decyzji
Wysoka odporność psychiczna
Poszukiwanie sprawdzonych rozwiązań
Opieranie się na logicznych argumentach i faktach
rimbra
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2017, 18:49

Postautor: rimbra » 11 maja 2017, 18:53

Moja osobowość to INFP-T. :)
Gair
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 18 stycznia 2021, 12:35

Postautor: Gair » 18 stycznia 2021, 12:40

INTP-A
Logik to stosunkowo rzadki typ osobowości, stanowiący
jedynie trzy procent ludności, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla samych Logików, ponieważ nic tak ich nie martwi jak bycie “przeciętnym”. Są dumni z własnej innowacyjności i kreatywności, wyjątkowej perspektywy i żywego intelektu. Zwani zwykle filozofami, myślicielami lub profesorami z głową w chmurach Logicy odpowiadają za wiele odkryć naukowych na przestrzeni dziejów.

Niekwestionowane życie nie jest warte życia
Logicy są znani ze swoich genialnych teorii i nieugiętej logiki – w istocie uważa się ich za najbardziej precyzyjnie myślący typ osobowości.

Logicy uwielbiają schematy, a wykrywanie sprzeczności w różnych stwierdzeniach to niemal ich hobby, kłamanie w kontaktach z nimi nie jest więc dobrym pomysłem. Jak na ironię jednak, słowa Logików zawsze należy traktować z przymrużeniem oka – nie jest to zarzut nieuczciwości, a jedynie fakt, że ludzie o tym typie osobowości lubią dzielić się nie w pełni sformułowanymi myślami, traktując innych jak płytę rezonansową dla swoich pomysłów i teorii w debacie prowadzonej raczej z samym sobą niż z rozmówcą.

Mogą się przez to wydawać niewiarygodni, w rzeczywistości jednak nikt inny nie potrafi wykrywać problemów z większym zaangażowaniem, przez dogłębną analizę nieskończonych czynników warunkujących daną sprawę, ani tworzyć równie oryginalnych i trafnych rozwiązań – nie należy od nich jednak oczekiwać terminowych raportów z postępów. Osoby o typie osobowości Logika nie wykazują zainteresowania praktycznymi, codziennymi czynnościami i rutyną, jeśli jednak znajdą środowisko, w którym mogą realizować swój geniusz i potencjał twórczy, mogą bezgranicznie poświęcać czas i energię na opracowywanie dogłębnych i bezstronnych rozwiązań.

Osobowość “Logik” (INTP-A / INTP-T)
Mądrość zaczyna się w ciekawości
Choć Logicy wydają się wciąż śnić na jawie, nieustannie myślą, a ich umysły kipią pomysłami od rana do wieczora. Ciągłe myślenie może sprawiać, że wydają się zadumani i oderwani od rzeczywistości, gdyż często prowadzą w głowie skomplikowane debaty, tak naprawdę jednak są przyjaźni i zrelaksowani, gdy spotykają się ze znajomymi lub z osobami o podobnych zainteresowaniach. Postawę tę jednak może zastąpić wszechogarniająca nieśmiałość, gdy znajdą się wśród nieznajomych twarzy, a przyjacielskie żarty nieraz szybko przeradzają się w wojowniczość, jeśli Logicy uznają, że ktoś krytykuje ich wnioski lub teorie.

Gdy są szczególnie podekscytowani, ich wypowiedzi czasem tracą spójność, w miarę jak starają się wyjaśnić ciąg wniosków logicznych, który doprowadził do ich najnowszego pomysłu. Logicy często zmieniają temat, zanim rozmówcy w pełni zrozumieją, co wcześniej próbowali powiedzieć, zamiast wszystko wyjaśnić prostymi słowami.

Może być też na odwrót – gdy inni starają się wyjaśnić im swoje procesy myślowe związane z subiektywnością i emocjami. Wyobraź sobie skomplikowany mechanizm zegara przyjmujący każdy wyobrażalny fakt i pomysł, przetwarzający je za pomocą zaawansowanego kreatywnego rozumowania i wytwarzający najspójniejsze logicznie wyniki, jakie tylko są możliwe – właśnie tak działa umysł Logika, który ma niewiele tolerancji dla emocjonalnych narzędzi zakłócających pracę ich machiny.

Kto chce poruszyć świat, niechaj najpierw poruszy siebie
Ponadto Logicy w ogóle nie mają skłonności do rozumienia problemów emocjonalnych i raczej nie są pod tym względem oparciem dla przyjaciół. Wolą przedstawić serię logicznych sugestii co do tego, jak rozwiązać przyczynę problemu, co często nie jest zbyt popularną perspektywą wśród wrażliwszych towarzyszy. Postawa ta przenosi się też często na konwenanse i cele społeczne takie jak planowanie wystawnych kolacji czy małżeństwa, gdyż Logików najbardziej interesuje oryginalność i efektywne rezultaty.

Jedyną rzeczą, która naprawdę ich powstrzymuje, jest ciągły i wszechobecny strach przed popełnianiem błędów. Logicy mają skłonności do rewidowania swoich własnych przemyśleń i teorii z obawy, że mogli pominąć decydujący element układanki, utknąć i zagubić się w nienamacalnym świecie, w którym ich myśli nigdy nie znajdują prawdziwego zastosowania. Pokonanie tego zwątpienia we własne możliwości to dla Logików jedno z największych wyzwań, jednak ich zdolności intelektualne, duże i małe, które mogą ofiarować światu, sprawiają, że gra jest warta świeczki.
Awatar użytkownika
Mejss
Posting Freak
Posty: 869
Rejestracja: 04 stycznia 2016, 17:26
Lokalizacja: lubię wracać tam, gdzie byłam już ♥

Postautor: Mejss » 22 stycznia 2021, 21:26

Jestem Rzecznikiem.
Mam INFJ-T, jak Roxi ;)
Nie będę się powtarzać, wklejając całości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Silla
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 13:10

Postautor: Silla » 26 stycznia 2021, 20:09

INFJ
Mentor (INFJ)

Motto życiowe: Świat może być lepszy!

Twórczy, wrażliwy, wybiegający w przyszłość, dostrzegający możliwości niewidoczne dla innych. Idealista i wizjoner zorientowany na pomaganie ludziom. Obowiązkowy i odpowiedzialny, a zarazem uprzejmy, troskliwy i przyjacielski. Stara się zrozumieć mechanizmy rządzące światem i patrzy na problemy z szerokiej perspektywy. Doskonały słuchacz i obserwator. Cechuje go niezwykła empatia, intuicja i zaufanie do ludzi. Potrafi odczytywać uczucia i emocje. Źle znosi krytykę oraz konfliktowe sytuacje. Może wydawać się enigmatyczny.

Naturalne skłonności mentora:
•Źródło energii życiowej: świat wewnętrzny.
•Przyswajanie informacji: intuicja.
•Podejmowanie decyzji: serce.
•Styl życia: zorganizowany.

Podobne typy osobowości:
•Idealista
Doradca
•Entuzjasta

Dane statystyczne:
•Mentorzy stanowią ok. 1% populacji i są najrzadziej występującym
typem osobowości
•Wśród mentorów znacznie przeważają kobiety (80%).
Obrazek

Obrazek
Marianna
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 03 września 2020, 17:56

Postautor: Marianna » 25 lutego 2021, 12:50

INFJ-T :) Co ciekawe, niektórzy krytykują ten test za to, że za każdym razem wychodzi im inny typ, ale ja akurat robiłam ten test pierwszy raz 5 lat temu i później drugi raz kilka miesięcy temu i wyszło mi to samo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości