Zasady obowiązujące studentów

Strefa ludzi wcielających się w postacie i odgrywających ich role.
Awatar użytkownika
Maeva
Senior Member
Posty: 407
Rejestracja: 01 lutego 2011, 21:48
Kontakt:

Zasady obowiązujące studentów

Postautor: Maeva » 26 kwietnia 2020, 15:35

Zasady obowiązujące studentów

Drodzy studenci! Poniżej znajdziecie kilka zasad, które będą Was obowiązywać od najbliższego poniedziałku, tj. od 27.04. na terenie nowo wybudowanego Skrzydła Akademickiego.


 • Skrzydło Akademickie zajmuje całe trzecie piętro. Skrzydło jest podzielone na pięć części: dormitorium damskie, dormitorium męskie, Pokój Wspólny, łaźnia, sala nauki.
 • Dormitoria podzielone są na mniejsze sypialnie dwu- lub trzy-osobowe. Nie ma możliwości utworzenia koedukacyjnego pokoju sypialnego.
 • Wyposażenie pokoi sypialnianych jest standardowe, tj. dla jednej osoby: łóżko z kotarą, szafka nocna, szafa ubraniowa, komoda, regał na książki, tablica korkowa na notatki i ogłoszenia Rady Pedagogicznej oraz pełnowymiarowe biurko wraz z krzesłem. Studenci mogą ingerować w wystrój pokoju wyłącznie poprzez: zmianę koloru ścian i kotary, zmianę układu mebli, dodanie dekoracji niezbędnych do komfortowego odpoczynku, w tym plakaty, zdjęcia, domowa szklarnia, inne tekstylia.
 • Pokój wspólny jest miejscem odpoczynku i spotkań wszystkich studentów. To półokrągłe, przytulne pomieszczenie z kominkiem w centralnym jego miejscu. Mlecznobiałe ściany pokryte są gobelinami wszystkich domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa oraz naturalnymi bluszczami pnącymi się od parkietu po sam sufit. Z sufitu zwisają na łańcuchach lampy o hogwarckich barwach. Przy wejściu wisi ogromna tablica ogłoszeń, zawierająca wszelkie komunikaty dotyczące wszystkich studentów oraz aktualne plany zajęć wszystkich otwartych kierunków. Salonik wypełniony jest miękkimi fotelami, sofami, pufami, stoliczkami oraz różnobarwnymi dywanami i pledami. W głębi pokoju znajduje się również wnęka, wypełniona po sam sufit półkami, uginającymi się pod ciężarem książek.
 • Sala Nauki jest miejscem, w którym bezwzględnie obowiązuje cisza. Jest wyposażona wyłącznie w meble niezbędne do nauki, tj. w regały z podręcznikami akademickimi, biurka i krzesła. Tak jak w przypadku pokoju wspólnego – mlecznobiałe ściany pokryte są gobelinami oraz żywym bluszczem.
 • Na terenie Skrzydła Akademickiego nie możecie:
  o wprowadzać i trzymać zwierząt, które nie są dozwolone na terenie Szkoły,
  o samowolnie przebudowywać lub przerabiać części skrzydła,
  o używać rzeczy elektronicznych, które nie są magiczne zmodyfikowane, ponieważ nie będą one prawidłowo działać,
  o zachowywać się w sposób zakłócający spokój innych studentów.
 • Możecie przebywać w pokojach sypialnianych innych osób, o ile zostaniecie zaproszeni. Ale nie możecie zostawać na noc w innych pokojach niż własne.
 • Możecie organizować posiadówki w Pokoju Wspólnym, o ile nie będą one przeszkadzały studentom, którzy nie biorą w nich udziału. W ich trakcie możecie z umiarem spożywać wyłącznie trunki, które można zakupić w Pubie Trzy Miotły – piwa kremowe, piwa owocowe, Ognista Whisky, nalewki smakowe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość