Fabuła czatu klimatycznego

Strefa ludzi wcielających się w postacie i odgrywających ich role.
Awatar użytkownika
Lexie
Senior Member
Posty: 409
Rejestracja: 28 października 2014, 19:00

Fabuła czatu klimatycznego

Postautor: Lexie » 13 grudnia 2014, 14:42

Fabuła czatu klimatycznego
Czas fabuły: początek 6 części HP
Magiczny świat nie może wyjść z szoku po tym co działo się w Ministerstwie Magii niespełna kilka miesięcy temu. Powrót Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, oficjalne powołanie do życia Zakonu. To wszystko brzmi dla nas wszystkich jak scenariusz dobrego filmu. I choć nikt nie wie dokładnie o tym co wydarzyło się tamtej nocy to jedno jest pewne - nasz świat znów jest w niebezpieczeńswie. Ciemne moce zbierają siły....
Wydawałoby się, że po wydarzeniach z Ministerstwa już nic nie może nas zaskoczyć. Powrót Sami-Wiecie-Kogo i jego siejących grozę popleczników, to, że Potter od początku mówił prawdę, wyrzucenie Dolores Umbridge ze szkoły i przywrócenie Dumbledore`a na stanowisko dyrektora. A jednak... władza potrafi zaskoczyć każdego.
Mimo, że czarodziejski świat obiega potwierdzona informacja o nadchodzącej grozie to nowy Minister Magii - Rufus Scrimgeour ogłasza rozpoczęcie kolejnego konkursu Turnieju Trójmagicznego. Tak, dobrze słyszycie... Informacja ta wywołuje duże zamieszanie, bo gdy świat pogrążył się w oczekiwaniu, strachu i panice, ktoś daje im kolejny powód do niepokoju.
Czarodziejski świat ponownie zatrząsł się w posadach, kiedy oficjalnie otworzono Turniej Trójmagiczny. Gazety oszalały, a wraz z nimi rodzice, którzy z siłą gromów poczęli rzucać słowa oburzenia w stronę dyrekcji, która wydała zezwolenie uczniom na wzięcie udziału w zawodach. I to po tym jak zaledwie rok temu zginął Cedrick Diggory!
Ale Ministerstwo uspokaja... Turniej tym razem będzie bezpieczny i organizatorzy zadbają bi nikomu nie stała się poważna krzywda. Przyjazd uczniów z Durmstrangu i Beauxbatons ma na celu pokazać, że czarodzieje nie boją się powrotu zła i zamierzają prowadzić normalne życie, będąc zjednoczonym w walce przeciw złym mocom.
Hogwart ponowie gości więc w tym roku uczniów dwóch innych, zaprzyjaźnionych szkół Magii. Wychowankowie francuskiej Akademii Beauxbatons i ich Pani dyrektor Olimpia Maxime oraz podopieczni Igora Karkarova z Instytutu Durmstrang powoli rozgościli się już w Hogwarcie. Jest to kolejna wspaniała okazja dla naszych uczniów na poznanie innych kultur, nowych przyjaciół i pogłębienie magicznej, międzynarodowej współpracy.
Dodatkowo kilka nowości w samym Hogwarcie! Może nie są to zmiany nie mające wpływu na losy świata, ale na losy uczniów z pewnością. Na stanowisko profesora eliksirów zostaje mianowany profesor Horacy Slughorn! Uczniowie są tym przejęci bardziej niż Turniejem Trójmagicznym, bo dotychczasowy Mistrz Eliksirów obejmuje posadę nauczyciela Obrony przed Czarną Magią. Po tylu latach w końcu udaje mu się uzyskać upragniony stołek... Co czeka w takim razie uczniów?
Mamy też kilka dobrych wiadomości! Wraz z pojawieniem się w hogwarckich progach profesora Slughorna otwarty zostaje Klub Ślimaka. Więc uczniowie... Uważajcie! Ślimak obserwował będzie bacznie Wasze wyczyny i wypociny, aż w końcu wyłapie swoją elitarną grupkę klimatyczną na którą będzie się z pewnością składać kilka przywilejów dla postaci!


W fabularnym skrócie:

1. Szkoła jest w trakcie przygotowań do otwarcia zapisów na Turniej Trójmagiczny, w zamku pojawiają się zagraniczni goście; to jak szybko ruszymy z Turniejem uwarunkowane będzie liczbą graczy klimatycznych, którzy zjawią się na czacie, dajemy czas na napisanie swoich kart, dopracowanie postaci oraz podjęcie decyzji dla tych chętnych, którzy zechcą utworzyć zagraniczne postaci gości.

2. Śmierciożercy i Zakon Feniksa istnieją, a co za tym idzie znowu uaktualniamy frakcje klimatyczne.

3. Horacy Slughorn będzie wyłapywał ciekawe postaci klimatyczne i zapraszał je na spotkania swojego Klubu Ślimaka! Zarówno uczniów Hogwartu, jak i tych z Beauxbatons i Durmstrangu. Bądźcie czujni!

Informacje dotyczące tworzenia i prowadzenia postaci z Beauxbatons i Durmstrangu (gości):

# Postać gościa może utworzyć gracz, który zbierze 5 PK.
# Z założenia postaci te to wybitni uczniowie, którzy przyjeżdżają by spróbować swoich sił w Turnieju Trójmagicznym, więc mile widzianym jest zgłoszenie się przez nie do zawodów.
# Postaci gości muszą mieć ukończone 17 lat.
# Trzymamy się założeń z książki, więc nie jest warunkiem, że z Durmstrangu gośćmi są wyłącznie chłopcy, a z Beauxbatons dziewczęta. Szkoły były koedukacyjne.
# Podczas wizyty w Hogwarcie goście z Beauxbatons rezydują w wieży Ravenclawu, a goście z Durmstrangu w dormitorium Ślizgonów.
# Postaci gości, które zgłoszą się do Turnieju Trójmagicznego mają obowiązek w przypadku wylosowania wziąć w nim udział.
# Jeśli po zakończeniu Turnieju nadal będzie trwał rok szkolny w Hogwarcie goście mogą pozostać w zamku by dokończyć edukację i podejść do egzaminów lub zakończyć wątek wracając do macierzystych szkół.
# Postaci zagraniczne, które zdecydują się na ukończenie nauki w Hogwarcie i zaliczą egzaminy otrzymują status absolwenta co upoważni je do odwiedzania szkoły po ukończeniu nauki bądź podjęcia praktyki w Hogwarcie.
Awatar użytkownika
Linethin
Senior Member
Posty: 534
Rejestracja: 28 października 2014, 19:00

Postautor: Linethin » 30 czerwca 2015, 16:43

Wakacyjna fabuła
W ostatnim czasie magiczny świat zalała fala śmierci, niepokoju, strachu o własne życie i najbliższych. Śmierciożercy pod wodzą Sami-Wiecie-Kogo niszczyli wszystko co popadnie, zaczynając od Hogsmeade - magicznej wioski czarodziejów, która jest przecież jednym z serc czarodziejskiej społeczności. Dodatkowo zrobili to ze wsparciem wilkołaków, które nie miały oporów przed atakowaniem ludzi. Zginęło wielu czarodziejów, niektórzy zostali pogryzieni. Potem wcale nie było lepiej - ataki na rodziny Mugoli, porywanie dzieci z mugolskich rodzin, które miały trafić do Hogwartu. Porwania, tortury, szantaże, zdrady - świat czarodziejów pogrążył się na nowo w chaosie odkąd okazało się, że powrót Sami-Wiecie-Kogo nie okazał się jedynie majakami Chłopca, Który Przeżył, a rzeczywistością.

W Hogwarcie pojawili się uczniowie z innych szkół i mieli możliwość przebywania w Hogwarcie, by dokończyć naukę z możliwością zostania w niej, aż do czasu Turnieju Trójmagicznego (który nadal jest w planach, ale ze względu na czasy w jakich przyszło żyć czarodziejom, postanowiono go nieznacznie odwlec z nadzieją, że przyjdzie na niego odpowiedni czas). A kiedy on nadejdzie? Na pewno nie w tej chwili, gdy mugolskie wioski są atakowane przez Śmierciożerców, którzy posuwają się nawet do używania smoków na bezbronnych i niewinnych istotach. Chcecie więcej przykładów? A czy atak na św. Munga nie jest aktem najwyższego okrucieństwa? Jest!

Na szczęście nawet w tym szaleństwie znajduje się odrobina normalności - Hogsmeade z pomocą uczniów Hogwartu i nie tylko zostało odbudowane, Mung także jest w trakcie odbudowy, a bale, tańce, śmiechy, mają na celu pokazanie, że jest jeszcze nadzieja! Ze Sami-Wiecie-Kto do końca nie sprawił, że w sercach czarodziejów zagościł strach, a tli się jeszcze nadzieja i siła, by walczyć o lepsze jutro, a przede wszystkich o bezpieczne i spokojne życie swoich bliskich.
Zakon Feniksa stara się jak może by ratować kogo się da, zwalczając Śmierciożerców, ale robi się to coraz trudniejsze, gdy macki zła zaczynają sięgać po tych młodszych, którzy nawet nie powinni jeszcze myśleć o walce.

Na czas wakacji (w trosce o bezpieczeństwo uczniów) Dumbledore postanowił wydać rozporządzenie, że każdy uczeń, który zapragnie zostać w bezpiecznych murach szkoły na czas wakacji, może to zrobić bez wahania. Szkoła stoi dla nich otworem, by nie musieli się bać o swoje życie, a rodzice będą bardziej spokojni o swoje pociechy.
Absolwenci oraz goście również będą mieli możliwość przebywania w zamkowych murach pod warunkiem, że otrzymają pozwolenie Dumbledore`a, który dość bacznie będzie starał się ich obserwować.

Ale zaraz zaraz… czy to oznacza, że uczniowie będą się nudzili podczas wakacji? Skądże znowu! Specjalnie z myślą o tych, którzy pozostaną będą odbywały się warsztaty z przeróżnych zajęć szkolnych (dla chętnych!), a przede wszystkim zostania uruchomiona ponownie Gwardia Dumbledore`a, tak sławna z czasów gdy Umbridge rządziła jeszcze w szkole.
Dowodził nią będzie nie kto inny jak Neville Longbottom, który wraz z innymi będzie się starał nauczyć chętnych walki, obrony, a przede wszystkim jak nie zatracić się w panującej wojnie i dać poczucie, że mają szansę przeżyć. A w międzyczasie zajmie się Wami Horacy Slughorn, który urządzając swoje przyjęcia, będzie starał się rozchmurzyć serca uczniaków! A może czasami gdzieś Was zabierze, zaprosi specjalnego gościa?

Dumbledore obiecuje, że będzie co robić w wakacje, więc uczniowie nie będą się nudzili - z pewnością Hogwart Was zaskoczy na nowo. Szczególnie, że na razie nie zapowiada się, by Severus Snape miał opuścić stanowisko nauczyciela Obrony przed Czarną Magią
.

W skrócie:
1. Uczniowie mogą przebywać w czasie wakacji na terenie zamku, korzystając z jej wszystkich uroków (oprócz obowiązkowych lekcji) jak do tej pory.

2. Absolwenci, Goście mogą przebywać na terenie zamku po otrzymaniu zgody przez Albusa Dumbledore`a (oczywiście jest to umowna zgoda, nie trzeba prosić o specjalne pozwolenie Rang).

3. Reaktywacja Gwardii Dumbledore`a pod wodzą Neville`a Longbottoma, który będzie szkolił chętnych uczniów (z małą pomocy panny Ginny Weasley oraz Luny Lovegood, a także sporadycznie Harry`ego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasleya). Klub Ślimaka jako frakcja przestaje istnieć, po prostu będzie elementem eventów.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lexie
Senior Member
Posty: 409
Rejestracja: 28 października 2014, 19:00

Postautor: Lexie » 05 września 2015, 20:40

Fabuła nowego roku szkolnego
Przez wakacje Śmierciożercy pokazali nieco pazura. Mugolska część dworca King’s Cross nadal zbiera się w sobie po brutalnym ataku ciemnej strony. Ministerstwo Magii nadal stara się zniwelować straty i dotrzeć do wszystkich mugoli, którzy byli na swoje nieszczęście obecni na dworcu podczas ataku. Czarne chmury nad światem czarodziejów są jeszcze bardziej ponure, a wszystko mówi, że to dopiero początek kłopotów…

Nie zapominajmy jednak o pozytywnych akcentach minionych wakacji. Dyrektor szkoły zezwolił uczniom na pozostanie w szkole na czas wakacji i okazało się to dobrą decyzją. Nie odnotowano żadnego ataku na ucznia Hogwartu bądź jego rodzinę. Kadra nauczycielska zadbała o swoich wychowanków. Chętni uczniowie zdobyli licencję na teleportację, mieli też okazję zobaczyć smoki czy uczestniczyć w koncercie znanej kapeli Fatalne Jędze, która uwieńczyła swoim występem zakończenie wakacji.

Wracamy powoli do szarej, szkolnej rzeczywistości. Do lekcji, esejów, pergaminów, połamanych piór i resztek eliksirów wypalających dziurę w butach. W tym czasie nie zabraknie jednak dla Was dodatkowych lekcji i zajęć, a także odskoczni w postaci imprez i wypadów w ciekawe miejsca. Sądzę jednak, że głowy zostaną wystarczająco mocno zajęte przez ruszający Turniej Trójmagiczny! Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj.

Magiczny Świat to więcej niż Hogwart i choć tutaj zdają się nie sięgać szpony zła to nie da się zaprzeczyć, że dookoła źle się dzieje. Śmierciożercy coraz bardziej otwarcie afiszują się ze swoją bezkarnością. Bez oporów napadają, niszczą i mordują siejąc postrach zarówno wśród czarodziejów jak i nie do końca rozumiejących sytuację mugoli. A co na to Ministerstwo? Zdaje się być bezradne wobec szerzącego się zła. Plotki mówią, że niektórzy cisi zwolennicy Sami-Wiecie-Kogo nadal piastują wysokie stanowiska w ministerialnych departamentach
.
Awatar użytkownika
Linethin
Senior Member
Posty: 534
Rejestracja: 28 października 2014, 19:00

Postautor: Linethin » 15 lipca 2016, 17:07

Wakacyjna fabuła
Czarodziejski świat nadal jest zalewany przez Śmierciożerców i ich chore poczucie chęci panowania nad światem, jednakże w ostatnim czasie nieznacznie wszystko ucichło… Niestety nie stanęło całkowicie, ale może dzięki działalności Zakonu Feniksa oraz Ministerstwa Magii i wszystkich tych pracowników, którzy jeszcze nie przeszli na stronę zła, dzieje się nieco więcej dobra niż zła!

Sami-Wiecie-Kto jednak wraz ze swymi wiernymi sługami dalej działa, nie ma się co oszukiwać. Jednakże na tę chwilę pozostaje nam chwila oddechu… Dla tych, którzy jednakże obawiają się świata poza granicami bezpiecznego Hogwartu, Dumbledore dał możliwość pozostania na terenie szkoły, a nawet zapowiedział liczne atrakcje, które urozmaicą ten czas zarówno uczniom jak i już Absolwentom.

Nie można również zapomnieć o utworzeniu Uniwersytetu Magicznego przy Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, a także że już ruszyły zapisy na wybrane przez przyszłych studentów kierunki. Instytucja została utworzona, by wyjść naprzeciw potrzebom absolwentów, którzy pragną zgłębiać tajniki wiedzy magicznej, doskonalić swoje umiejętności, a także by ułatwić zdobycie pierwszej pracy młodemu pokoleniu czarodziejów.
Także mimo całego zła wokół, Hogwart nadal stoi i chce wspierać swoich uczniów w różnych sferach życiowych, tak by każdy mógłby znaleźć w tych murach coś dla siebie.

Oczywiście zabezpieczenia, kontrole, przepustki i zezwolenia będą dalej wymagane. Pojawiła się nawet plotka, że ostatnie zadanie Turnieju Trójmagicznego stoi pod wielkim znakiem zapytania ze względu na bezpieczeństwo uczniów i wszystko wskazuje na to, że zakończy się ono najzwyczajniej w świecie po drugim zadaniu. Ale może to i lepiej? Bo mimo chwilowej ciszy, nie możemy zapominać, że burza dopiero przed nami…
A co dokładniej? Dowiecie się z czasem…


W skrócie:

  • uczniowie nadal mogą pozostawać w zamku, Absolwenci również oczywiście za okazaniem zgody
  • uczniowie nadal mogą opuszczać szkołę jedynie za zgodą Opiekuna Domu, czyli po załatwionej przez niego przepustce (decydując się na pozostanie w zamku, uczeń nadal znajduje się pod opieką szkoły)
  • ruszają zapisy na studia (przyszli studenci dostaną swoje kwatery w przeznaczonej dla nich części zamku)
  • prawdopodobnie Turniej Trójmagiczny zostanie zakończony po drugim zadaniu
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maeva
Senior Member
Posty: 407
Rejestracja: 01 lutego 2011, 21:48
Kontakt:

Postautor: Maeva » 06 lipca 2017, 18:28

Fabuła wakacyjna
Panujący w czarodziejskim świecie spokój jest tylko jednym z wielu pozorów, stwarzanych przez zwolenników Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Czarodzieje wychodzą z domów, coraz częściej zapominając o zachowaniu jakichkolwiek środków ostrożności, bezpieczeństwie własnym i najbliższych.

Sami-Wiecie-Kto i jego poplecznicy jednak nie próżnują, choć mogłoby się tak wydawać. Miejsca, w których coraz częściej się pojawiają, pozbawione są ochrony, jaką zapewnić mogą inni czarodzieje. Wtapiają się w nieświadome zagrożenia mugolskie społeczeństwo, by tam siać strach, niepewność i śmierć. O każdym z ich ataków przeczytać można w specjalnych wydaniach "Proroka Codziennego".

Aurorzy i członkowie Zakonu Feniksa mają więc pełne ręce roboty - ochraniają nie tylko niemagiczne rodziny posiadające w swym gronie czarodzieja, ale także nieświadomych istnienia magii mugoli.

Zarówno uczniom, jak i studentom, którzy obawiają się tego, co dzieje się poza bezpiecznymi murami Hogwartu, dyrektor szkoły dał możliwość pozostania na terenie zamku. Obiecał nawet, że zapewnione im zostaną liczne atrakcje, które urozmaicą wakacyjny czas.

Osoby pozostające w Hogwarcie pamiętać muszą jednak o obowiązujących zabezpieczeniach, kontrolach, przepustkach oraz zezwoleniach. To przecież dzięki nim właśnie w zamku jest tak bezpiecznie.

W skrócie:
- Uczniowie oraz studenci na czas wakacji mogą pozostać w zamku.
- Każdy, kto zdecyduje się na pozostanie w szkole, znajduje się pod jej opieką. W związku z tym, wyjść poza jej teren można wyłącznie po wcześniejszym uzyskaniu zgody od opiekuna domu.
Awatar użytkownika
Maeva
Senior Member
Posty: 407
Rejestracja: 01 lutego 2011, 21:48
Kontakt:

Postautor: Maeva » 14 października 2018, 16:37

rok szkolny 2000 - 2001


O atakach popleczników Sami-Wiecie-Kogo nie słyszy się zbyt wiele, a to dlatego, że przynajmniej na razie zaprzestali oni działań na wielką skalę. Nie znaczy to jednak, że wycofali się oni z wojny całkowicie. Wręcz przeciwnie: atakują tam, gdzie nikt się ich nie spodziewa.

Śmierć dotarła nawet na tereny Hogwartu, gdzie krótko przed rozpoczęciem wakacji zginęła siedemnastoletnia uczennica. Mimo to jednak szkoła nie została zamknięta ani na czas wakacji, ani teraz, gdy rozpoczął się nowy rok szkolny.

Albus Dumbledore postanowił wzmocnić zabezpieczenia szkoły: nałożono nowe warstwy zaklęć ochronnych, pojawiło się więcej patroli aurorów i nauczycieli. Na ten rok zaplanowano również dodatkowe zajęcia praktyczne i teoretyczne, mające na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów i uświadomienie im potęgi zagrożenia.W skrócie:

- W Hogwarcie pojawiło się więcej aurorów;

- patrole na terenie zamku odbywają się przez cały czas;

- uczniów i studentów czekają dodatkowe zajęcia pogłębiające ich wiedzę i umiejętności.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość