Lista kanonów dla ułatwienia rozgrywki

Dotyczące rozgrywek tylko i wyłącznie rozgrywek klimatycznych.
Awatar użytkownika
Linethin
Senior Member

Lista kanonów dla ułatwienia rozgrywki

Postautor: Linethin » 24 stycznia 2016, 15:01

Kiedyś już pisałam o tym, a raczej wspominałam, ale przeszło bez echa, więc może jak napisze tutaj, to może się uda coś wyniuchać. :P

Lista kanonów, a mianowicie spis kanonów, które ułatwiłyby graczom rozgrywkę klimatyczną, bo nie oszukujmy się, nie wszyscy na bieżąco śledzą klimat, mogą czegoś nie doczytać i potem wyjdzie problem jak ostatnim razem podczas mojego klimatu.

Moja postać pogadała z Hagridem i sobie poszła, ale zwrócono uwagę, że Hagrida nie ma w Hogwarcie - jest na misji, a zastępuje go tradycyjnie tamta Grubby-Plank czy jak jej tam było. No, ale nieważne. Żeby uniknąć takich sytuacji można zrobić przecież listę. Nie wadzi, a pomoże. Byleby była na bieżąco aktualizowana jeśli się coś zmieni. Może oprócz dostępności być także krótka wzmianka fabularna, by każdy gracz nie pisał sobie jak chce.

Przykład?

1. Dumbledore - żyje, nadal jest Dyrektorem, sporadycznie znika z zamku, ma kłopoty z Zakonnikami (nie ufają mu, itd.)

2. Hagrid - nieobecny w zamku na czas nieokreślony (machnąć go innym kolorkiem, żeby się wyróżniało, że aktualnie nie można z nim klimacić np. albo zrobić osobną listę na dostępne osoby bądź nie).

3. Karkaroff - w książce zniknął, umrzyl, a u nas dalej zipie i ma się dobrze, Gracze nie muszą tego wiedzieć, a zerknęliby na listę i by wiedzieli. :)

4. Malfoy Draco - dalej szuka sposobu na wykonanie zadania (nikt o zadaniu nie wie, prócz kilku osób), w międzyczasie wpuszcza Smiercio do zamku, by straszyli Slughorna, jest zajęty, więc nie ma podrywania!

Tutaj oczywiście żartuje, ale nawet takie durne info daloby obraz Graczowi na ile może sobie pozwolić, a uniknąłby wpadek, na którą ja się nadziałam np.

I naprawdę lista nie jest aż takim utrudnieniem i skomplikowanym zadaniem, a by wiele pomogła. Mogę ją nawet sama zrobić jeśli by zaszła potrzeba!

:)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lisiak
Posting Freak

Postautor: Lisiak » 24 stycznia 2016, 22:32

Jestem jak najbardziej za. Ostatnio sama się wielce oburzyłam i zbulwersowałam, bo podczas rozpoczęcia roku Wielkiego Trio nie było w pociągu do Hogwartu. A kiedyś tam wchodzę sobie na czat i patrze Hermiona w Pokoju Wspolnym Gryfów i myślałam, że padnę. Na szczęście jedna z rang była mi wstanie wyjaśnić to rozsądnie na pw. Dla osób, które zwracają uwagę na ciągłość historii, zgodność z książkowym oryginałem (mam na myśli szczegóły dotyczące zamku bądź innych miejsc i ogólnych zasad w magicznym świecie, które się nie zmieniają) takie rzeczy są istotne. Dlatego uważam, że to bardzo dobry pomysł, by móc się jakoś bardziej orientować w fabule na bieżąco jeśli chodzi o postaci (e?) klimatyczne.
Gotta catch 'em all!

Kod: Zaznacz cały

http://pokelife.pl/?polec=788488 
Obrazek
Blake
Member

Postautor: Blake » 24 stycznia 2016, 22:52

I w sumie ja ten pomysł również popieram :D
Awatar użytkownika
Kiira
Posting Freak

Postautor: Kiira » 25 stycznia 2016, 17:47

Ja również, baaardzo się przyda!
Obrazek
Awatar użytkownika
Linethin
Senior Member

Postautor: Linethin » 25 stycznia 2016, 17:59

Ola się wypowiedziała, a jak tam reszta?

No i mogę zrobić tę listę ewentualnie, nie ma problemu. Chyba, że już ktoś ją maza, to wycofam łapki. Ale serio, by wiele uprościło. :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Silla
Senior Member

Postautor: Silla » 25 stycznia 2016, 18:01

Jak dla mnie spoko pomysł :D

Nie ma problemu, ja mogę to machnąć w wolnej chwili ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Angelos
Senior Member
Kontakt:

Postautor: Angelos » 26 stycznia 2016, 20:15

Jak najbardziej za!
Droppy
Junior Member

Postautor: Droppy » 27 stycznia 2016, 16:05

Jestem za