Nowe zasady dot. PK i umiejętności specjalnych

Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące gry oraz forum Świat-Magii.pl.
Awatar użytkownika
Lexie
Senior Member
Posty: 409
Rejestracja: 28 października 2014, 19:00

Nowe zasady dot. PK i umiejętności specjalnych

Postautor: Lexie » 05 stycznia 2016, 18:47

Szanowni Gracze!
Pragniemy poinformować o zmianie, która dotyczyć będzie graczy klimatycznych. Zmianom ulega system otrzymywania Punktów Klimatu oraz przyznawania Umiejętności Specjalnych.
Nowe zasady:
 1. Punkty Klimatu nie łączą się dla każdej posiadanej przez gracza postaci (dotyczy multikont), które od teraz przypisywane są danym postaciom, a nie graczowi, który je prowadzi.
 2. Nabycie danej umiejętności przez postać będzie odznaczane przez Was w wyznaczonym do tego miejscu w Waszej Karcie Postaci w grze. Możecie wybrać tyle umiejętności, na ile pozwala Wam pula posiadanych przez Was Punktów.
 3. Lista ze spisem umiejętności na forum zostanie zaktualizowana: zostaną usunięte z niej postaci, które nie były aktywne na czacie klimatycznym dłużej niż 3 miesiące. Pozostałe osoby pozostaną na niej przez określony czas, a następnie lista zostanie całkowicie usunięta.
 4. Co jeśli postać posiada już kilka umiejętności, dla których, po zmianach, nie ma wymaganej ilości Punktów Klimatu na odpowiadającym jej koncie? Gracz może podjąć decyzję czy rezygnuje z danych umiejętności by zdobyć je na nowych zasadach czy też pozostawia je jednocześnie deklarując jak najszybsze dozbieranie brakującej liczby PK. Jeżeli gracz wybiera drugą opcję może nadal korzystać z umiejętności klimatycznie.
 5. Jeśli nie zauważymy wzrostu liczby PK u gracza, który zadeklarował się na dozbieranie ich, postać gracza zostaje wykreślona z forumowej listy i musi zdobyć umiejętność na nowych zasadach. Wykreślenie następuje jeśli liczba Punktów Klimatu na danym koncie nie wzrośnie choćby o 1 punkt w ciągu miesiąca.
Przedstawiamy też szczegółowe informacje odnoście tego za co możecie otrzymać oraz stracić Punkty Klimatu.
Punkty Klimatu otrzymujesz za aktywne uczestnictwo w eventach, akcjach i lekcjach.

W powyższych można otrzymać 1 punkt za sam udział postaci w danym evencie. Aby spełnić kryterium udziału wymagane jest min. 5 postów w czasie akcji, które mają więcej niż 50 słów.

PK otrzymasz się również gdy wykazujesz się szczególną kreatywnością, interesującymi postami, stale rozwijasz swoją postać i czynisz postępy w swojej grze klimatycznej. Możliwością jest także wysłanie artykułu do Proroka Codziennego, który zostanie opublikowany.

Punkty klimatu mogą być odejmowane za rażące, klimatyczne wykroczenia graczy. Punkty (1-2 PK) mogą być odejmowane w takich przypadkach jak:
 • muncz;
 • zachowania nadzwyczajne, czyniące postać niepokonaną w zawodach czy pojedynkach;
 • łamanie punktów 3 i 4 regulaminu klimatu, tj. niestosowanie się do zasad fabularnych, narzucanych przez kanon, a także wszelkich innych zasad charakterystycznych dla czatu klimatycznego;
 • niestosowanie się do wiekowej listy zaklęć z forum;
 • niestosowanie się do zakazów wprowadzonych przez Argusa Filcha;
 • dostanie szlabanu od postaci kanonicznej za niestosowne zachowanie;
 • niestosowanie się do wprowadzanych klimatycznie rozporządzeń i ustaleń fabularnych;
Jeśli mimo odjęcia punktów zachowanie gracza nie poprawia się będą odejmowane kolejne zgodnie z powyższymi wytycznymi.

O ostatecznym przyznaniu, odjęciu oraz ilości dawanej graczom Punktów Klimatu decyduje rangowy na podstawie wewnętrznych ustaleń.
PK nie są przyznawane na prośbę gracza.

Zmiany wchodzą w życie z dniem: 11/01/2016

Po wprowadzeniu zmian będę kontaktować się z graczami poprzez samolociki w grze. Do tego czasu proszę o prześledzenie jak wygląda Wasza sytuacja z Punktami Klimatu i jakie decyzje podejmujecie w kwestii swoich umiejętności.
Awatar użytkownika
Lexie
Senior Member
Posty: 409
Rejestracja: 28 października 2014, 19:00

Postautor: Lexie » 08 stycznia 2016, 10:50

Uwaga! Aktualna lista dot. Umiejętności Specjalnych została zaktualizowana!

Z listy zostały wykreślone postaci które:

- Nie były aktywne na czacie klimatycznym dłużej niż 3 miesiące,
- Nie posiadają multikont,
- Miały na swoim koncie/multikoncie wystarczającą liczbę PK na wybrane umiejętności,

Z dniem 10/01/2016 Karta Postaci w grze zostanie zaktualizowana dając Wam możliwość dodania w odpowiednim miejscu informacji odnośnie swoich umiejętności. Gdy taka funkcja się pojawi, prosimy o dodanie do swoich KP tych informacji najszybciej jak to możliwe (oczywiście mamy świadomość faktu, że niektórzy będą musieli poczekać na możliwość edycji swojej karty). Od momentu wejścia funkcji w grze do dnia 9/04/2016 macie czas na wprowadzenie swoich zmian w kartach (bierzemy pod uwagę 3 miesięczny okres przez który nie ma możliwości edycji karty od dnia 11/01). Po tym dniu umiejętności, które nie będą odnotowane w Karcie Postaci w grze nie będą mogły być używane na czacie klimatycznym (nie dot. osób deklarujących dozbieranie swoich PK).

Na obecnej liście na forum pozostały już tylko osoby, które mają braki w Punktach Klimatu. Osoby te proszę o kontakt, gdzie udzielę ewentualnych informacji o liczbie brakujących Punktów i poproszę o informację zwrotną oraz potwierdzenie czy chcą uzupełnić swoje PK wg. zasad zmian bądź zrezygnować z części lub wszystkich umiejętności na które brakuje punktów.

PS. W spisie mogłam kogoś omyłkowo ominąć czy zostawić, dlatego proszę też Was o weryfikację i przeliczenie swoich PK. W razie pytań lub nieprawidłowości proszę o zgłoszenia na PW.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość